Yukarı Çık

Saç Bakımı > Evde Saç Bakımı

Evde Saç Bakımı

17 Şub 2017 Tarihinde, SezonuModelleri Tarafından eklendi!

Evde Saç Bakımı

Kadınlar dış görünüşe büyük bir etkisi olan saçlarının genellikle uzun olmasını isterler. Kiminin saçı kolay uzarken kimilerinin saçları çok az uzar. Tabi bir de uzun olmasının yanında bakımlı ve canlı görünmesini isterler. Saç konusunda bu gibi durumlardan rahatsız olan birçok kadın kolayca uygulayabileceği ve saçlarının uzamasında etkili olabilecek yöntemleri ararlar. Bu konuda birçok yöntem olsa da saçlarınıza uygun ve zarar vermeyecek olanı seçmek oldukça önemlidir. Etkili ve evde uygulanabilecek saç bakım yöntemleri sizlere yardımcı olacaktır.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

evde saç bakımı için sayısız saç maskeleri, doğal karışımlar veya bitkisel ilaçlar kullanabilirsiniz. Ancak kadınlar genel olarak doğalda olsa ilaç kullanmak istememekte, bunun yerine kendilerinin yapabileceği ve içerisine neler koyduklarını bildikleri saç bakım yöntemlerini tercih etmektedirler. Gelin bu yöntemlerden etkili ve kolayca yapabileceklerinize bir göz atalım.

1-) Tarçın Maskesi

 • 1 yemek kaşığı tarçın
 • 1 yumurta
 • 2 yemek kaşığı bal
 • 2 yemek kaşığı dulavrat otu yağı

Bunlar tarçın maskesi yapımında kullanılan malzemelerdir. Bu malzemeler bir kapta karıştırılarak bir süre ocakta ısıtılır. Sonrasında hazırladığınız tarçın maskesini masaj yaparak saçlarınıza uygulayın ve yarım saat kadar bekleyin. Daha sonra saçlarınızı durulayın. Bu işlemi düzenli olarak yaptığınızda kısa süre içinde saç uzamasında olumlu sonuçlar aldığınızı göreceksiniz.

Evde saç bakımı için kadınlar hızlı sonuç almak amacıyla bu maskeleri birkaç pratik bilgiyle birleştirebilirler. Bunlardan birisi saç bakım yağlarıdır. Maskelerin ya da kürlerin içerisine konulabildiği gibi, saç diplerine ve uçlarına uygulanan saç bakım yağları saçlarınızın daha bakımlı görünmesini ve daha çabuk uzamasını sağlar.

 

Evde Kolaylıkla Kullanabileceğiniz Saç Bakım Yağları

 • Zeytinyağı
 • Susam yağı
 • Biberiye yağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Badem yağı
 • Gül yağı

Bu yağlar evde saç bakımı için sizlere yardımcı olan ve saçlarınızı son derece bakımlı ve canlı bir görünüme kavuşturan yağlardır. Sizlerin bu yağları alırken dikkat etmesi gereken en önemli unsur ise doğal olmaları ve kimyasal içermemeleridir.

2-) Saç Bakımında Yardımcı Soğan Maskesi

Bir tane küçük boy soğan, birkaç diş sarımsak ve tarçının kaynatılması ile elde edilen bu maske, saçlarınızın daha sağlıklı olmasını ve saç diplerinizin yenilenmesini sağlar. Burada önemli nokta suyun önceden kalmaması, her uygulamada yeni olarak yapılmasıdır. Olumlu sonuçlar veren bu saç maskesi her kadının evinde kolaylıkla yapabileceği bir kürdür.

3-) Patates Maskesi

Soğan kokusu sevmeyenler için patates maskesi başka bir alternatiftir. Bir tane patatesin suyunu sıkarak içerisine yumurta sarısı ve birazda bal ekleyin. Bunları iyice karıştırarak saçlarınıza sürerek bekleyin. Yarım saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile iyice durulayın.

Bu saç maskelerini haftada birer kez yapmanız sizleri en kısa sürede bakımlı ve doğal saçlara ulaştıracaktır.

 

Kaynak: http://www.evdesacbakimi.net/

Benzer Yazılar

Saç Uzatan Maskeler
Saç Uzatan Maskeler
Saç Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Saç Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Sarımsak Kürü ile Hızlı Saç Uzatma
Sarımsak Kürü ile Hızlı Saç Uzatma

Sosyal Medyada Paylaş

Facbook ile yorum yap!

Sende bir yorum yap! Toplam 0 yorum var

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

 • Arama Formu