Yukarı Çık

Saç Bakımı > Saç Yağlanmasına Ne İyi Gelir

Saç Yağlanmasına Ne İyi Gelir

03 Şub 2017 Tarihinde, SezonuModelleri Tarafından eklendi!

Saç Yağlanmasına Ne İyi Gelir?

Saçlarımızın her zaman kendi yağına ihtiyacı vardır. Ancak bu yağ bazen artarak sorun haline gelir. Saç yağlanmasına kesin çözüm ise düzenli saç bakımıyla gerçekleşir. Saçları tamamen yağdan arındırmak da sağlıklı değildir. Saç derisi kurursa saçlarınız daha kötü hale gelir. Bu nedene saçtaki yağ dengesini iyi korumak gerekir.

Saç Yağlanmasını Azaltmak İçin Öneriler

  • İlk olarak saç yağlanmasına karşı şampuan ve saç kremi alarak başlamalısınız. Şampuanı uygularken saç derisine nüfuz ettiğinden emin olunuz. Saç kremini ise saç boylarına ve uçlarına uygulayınız.

 

  • Sıcak suyla duş almayınız. Sıcak su, saç derisini kuruttuğundan dolayı yağlanmayı arttırır. Bundan dolayı her zaman ılık suyu tercih ediniz.

 

Fön makinesinde aşırı ısı kullanımından kaçınıyoruz.

  • Saçınızı fön makinesi gibi ısı veren cihazlar ile kurutmayınız. Kendi kendine kurumasını sağlayınız.

 

  • Duş alma aralığınızı uzatın. Ne kadar uzatırsanız saçınız ona alışacaktır. Duş almadığınız zamanlarda bandana takarak bu sürece dayanabilirsiniz. Unutmayın ki yağlanma temiz saçta olur. Ayrıca saçlarınızı her seferinde şampuanlamayın.

 

  • Her duşunuzun sonunda, durulama suyunuza yarım bardak sirke döküp de saçlarınızı öyle durularsanız zamanla saç yağlanmanız azalacaktır. Sirke kokusu sizi endişelendirebilir ancak, bir süre sonra sirke kokusu uçup gidecektir.

Yağlı saçlardan kurtulmak için sezonumodelleri.com önerilerini dikkate almalısınız.

 

  • Şampuanınızın içerisine çam terebentin yağı ekleyerek de saç yağlanmasının önüne geçebilirsiniz. 200 ml şampuana sekiz ( 8 ) damla çam terebentin yağı ekleyiniz. Ayrıca bir ( 1 ) tatlı kaşığı badem yağı da ilave edebilirsiniz. Şampuanın ağzını kesinlikle açık bırakmayın.

 

  • Hacı Şakir ve Bıktım sabununun da yağlanmaya iyi geldiğini söyleyenler var fakat bizzat deneme şansım olmadı.

 

  • Bebe pudrası kullanarak da günü kurtarabilirsiniz. Gece uyumadan önce bebe pudrasını saçlarınıza sürünüz. Aşırı sürüp saçı bembeyaz yapmayın. Fazla pudrayı saç kendiliğinden atıyor, o konuda içiniz rahat etsin.

 

  • Saç yağlanmasını önlemek için başka bir çözüm ise düzenli olarak saç maskesi uygulamak olduğunu söyleyebilirim.

 

Gerekli Malzemeler: 1 bardak su, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı kekik suyu, 1 fincan elma sirkesi

 

Hazırlama ve Uygulama Aşaması: Tüm malzemeleri bir kase içerisine alarak karıştırınız. Karışımı karıştırdıktan sonra parmak uçlarınızla masaj yaparak saç köklerinize yediriniz. Saçınızı havlu veya streç filmle kapatınız. İki ( 2 ) saat kadar bekledikten sonra saçınızı ılık suyla yıkayınız. Saç maskesini haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Evde Saç Bakımı
Evde Saç Bakımı
Saç Uzatan Maskeler
Saç Uzatan Maskeler
Sarımsak Kürü ile Hızlı Saç Uzatma
Sarımsak Kürü ile Hızlı Saç Uzatma

Sosyal Medyada Paylaş

Facbook ile yorum yap!

Sende bir yorum yap! Toplam 0 yorum var

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

  • Arama Formu